گروه مهندسی کویر

یکی از قسمتهای مهم در طراحی ایستگاههای پمپاژ، انتخاب پمپ با مشخصات فنی کامل می باشد. دردسترس بودن مشخصات فنی هر پمپ به ما امکان انجام محاسبات دقیق هیدرولیکی و ضربه قوچ را می دهد. انتخاب پمپ پس از مدنظر قراردادن نکات فنی ذکر شده در مبحث محاسبات ایستگاه پمپاژ، پمپهای موجود در بازار و مشخصات فنی ارائه شده توسط تولیدکنندگان می باشد.

به همین منظور، جهت سهولت در انتخاب پمپ و رفاه شما عزیزان، کاتالوگهای پمپهای متعارف مورد استفاده در ایستگاههای پمپاژ آب به صورت مدون در ادامه آماده استفاده می باشد.

برای دانلود کاتالوگ هر پمپ بر روی آن کلیک کنید.

   
       

برای طراحی، انتخاب پمپ و مشاوره ایستگاه پمپاژ با ما تماس بگیرید.

سیستمهای پمپاژ آب :

در صورت قرار گرفتن نقاط مصرف در تراز بالاتر یا مساوی نسبت به منبع تأمین آب یا تصفیه‌ خانه، ضروری است از تلمبه خانه‌ها برای انتقال آب استفاده شود. مبانی طراحی تلمبه‌خانه‌ها عبارت است از: تعیین ظرفیت پمپاژ در دوره طرح بر مبنای تأمین حداکثر نیاز آبی ماهانه یا میزان تخصیص، نوع الکتروپمپ‌ها، تعداد الکتروپمپ جهت سرویس‌دهی در دوره‌های مختلف طرح، زمان پمپاژ، ظرفیت پمپاژ و ارتفاع پمپاژ هر الکتروپمپ، نقطه کارکرد الکتروپمپ‌ها در حالت ارتباط داشتن بین الکتروپمپ‌ها در مجموع و به صورت انفرادی (کوپلاژ) و کنترل راندمان آن در ظرفیت‌های مختلف، محاسبات و تحلیل شرایط وقوع جریان ناپایدار و تأثیر آن در انتخاب سیستم حفاظتی آن، نوع و مشخصات و ظرفیت سیستم حفاظتی ایستگاه پمپاژ، نوع و مشخصات فنی تجهیزات الکترومکانیکال و سیستم کنترل آن، نوع سازه تلمبه‌خانه با توجه به توپوگرافی منطقه، شرایط و مقاومت خاک، زلزله خیز بودن، رانش و لغزنده بودن زمین. برای آشنایی با مبانی و ضوابط طراحی این تأسیسات به استانداردهای مربوطه مراجعه شود.

ادامه مطلب: محاسبات ایستگاه پمپاژ

ما 12 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

اینستاگرام گروه مهندسی کویر

کانال تلگرام گروه مهندسی کویر